W dzisiejszych czasach w budownictwie działa wiele nowoczesnych firm, które proponują różnorodne usługi. Nie da się nie dostrzegać tego, że wiele firm nawiązuje współpracę z innymi firmami, które dysponują urządzeniami czy usługami, których w innych firmach brakuje.

Bardzo popularne jest wynajmowanie różnego rodzaju urządzeń budowlanych innym firmom. Wiele nowoczesnych budowlanych firm wynajmuje od innych takie urządzenia jak chociażby żurawie samochodowe Warszawa, których nie może zabraknąć na żadnym placu, na którym realizowane są inwestycje budowlane. Wiele firm decyduje się na wynajmowanie z prostej przyczyny – nie zawsze opłaca się inwestować w kupno maszyn i urządzeń, które nie będą wykorzystywane przy każdym zleceniu. Często utrzymanie bezczynnych urządzeń kosztuje zdecydowanie więcej, niż opłaty za wynajem urządzeń, dlatego wynajmowanie takich urządzeń jak dźwigi czy żurawie samojezdne jest dużo bardziej przystępne.

Jeśli chodzi o wynajem urządzeń i sprzętów na terenie Warszawy to znaleźć można wiele takich usług. Jedną z firm jest firma Podnosimy.com.pl, która oferuje swoim klientom profesjonalny wynajem podnośników, a także najnowocześniejsze żurawie czy ładowarki teleskopowe, które znajdują swoje zastosowanie w budownictwie bardzo często.